Kolejni ubezpieczyciele z BLS

Kolejni ubezpieczyciele z BLS

28/04/2015

Jak zapowiadała Komisja Nadzoru Finansowego, 1 kwietnia 2015 r. rozpoczęło się wdrażanie projektu upowszechniania systemu BLS. Właśnie kończy się miesiąc pilotażowy. BLS ma znacząco usprawnić proces likwidacji szkód i poprawić jakość obsługi klienta.

Do tej pory obowiązkowe ubezpieczenie samochodu niestety nie dawało gwarancji wypłaty odszkodowania. Poszkodowany ubiegał się o likwidację szkody w firmie ubezpieczeniowej sprawcy i często odbijał się od muru. Do Rzecznika Ubezpieczonych spływało wiele skarg na odmowę wypłaty lub zaniżenie odszkodowania.

System BLS ma być odpowiedzią na tego rodzaju problemy. Poszkodowany kontaktuje się ze swoim ubezpieczycielem, ten likwiduje szkodę (w ramach stałych, ustalonych przez PIU limitów), a następnie odzyskuje pieniądze od ubezpieczyciela sprawcy. Dzięki temu formalności załatwiane są poza klientem, który ma kontakt jedynie z firmą, której faktycznie płaci.

Do pięciu ubezpieczycieli, którzy już wcześniej zdecydowali się wdrożyć system (PZU, InterRisk, Warta, Uniqa, Allianz) dołączyło pięciu kolejnych (Ergo Hestia, Concordia Ubezpieczenia, HDI, MTU, You Can Drive), a trzech zadeklarowało wdrożenie programu w następnych miesiącach roku (Aviva, Liberty Ubezpieczenia, Gothaer).

Miejmy nadzieję, że projekt pozwoli osiągnąć zamierzany skutek, a klienci wybierając najtańsze OC, będą mogli też liczyć na wysoki poziom obsługi. Przed nieuczciwą konkurencją i zawyżaniem wycen szkód mają chronić wspomniane limity, zatem jest duża szansa, że składka OC nie podrożeje.

O nas

Superpolisy.com.pl - znajdujemy najtańsze ubezpieczenia OC i dobre polisy AC w Twoim mieście.

Policz OC / AC

Kalkulator OC / AC