Blog

Gdzie w ostatnim roku potaniało OC dla doświadczonego kierowcy?

10/03/2019

W drugiej połowie 2018 r. średnie ceny ubezpieczenia OC w końcu zaczęły spadać.

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl postanowiła sprawdzić, czy także doświadczeni kierowcy odczuli w ostatnich miesiącach obniżki obowiązkowej polisy. Prezentujemy najważniejsze wnioski z tej analizy.

[ Czytaj więcej ]

Kary za brak OC w 2015 r.

19/05/2015

Ubezpieczenie samochodu od odpowiedzialności cywilnej jest w Polsce obowiązkowe. Nie oznacza to jednak, że wszyscy się do tej konieczności stosują. W 2014 roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nałożył na takich kierowców kary w wysokości aż 111 mln zł! A z roku na rok grzywny są coraz wyższe.

[ Czytaj więcej ]

Kolejni ubezpieczyciele z BLS

28/04/2015

Jak zapowiadała Komisja Nadzoru Finansowego, 1 kwietnia 2015 r. rozpoczęło się wdrażanie projektu upowszechniania systemu BLS. Właśnie kończy się miesiąc pilotażowy. BLS ma znacząco usprawnić proces likwidacji szkód i poprawić jakość obsługi klienta.

[ Czytaj więcej ]

Wojna cenowa w ubezpieczeniach. Ile za OC zapłacimy w 2013 roku?

09/04/2013

Polscy kierowcy narzekają na cenę polisy. Tymczasem, jak się okazuje, wcale nie mają podstaw do złego nastroju przy okazji podpisywania umowy ubezpieczenia. Jak się okazuje, średnia wysokość składki jest niższa, niż przed rokiem… Tylko czy ta tendencja utrzyma się na dłużej?

[ Czytaj więcej ]

Od 11 lutego 2013 nowe przepisy OC

13/02/2013

Nowe przepisy o OC zgodnie z nowelizacją ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych obowiązują od 11 lutego już wszystkich kierowców. Większość zmian jest na ich korzyść, a dotyczą przede wszystkim dodatkowych możliwości wypowiedzenia OC.

[ Czytaj więcej ]

Podstawowe informacje na temat ubezpieczenia OC

28/01/2013

Będąc właścicielami samochodów MUSIMY posiadać ubezpieczenie OC. Obowiązek ten wynika Ustawy o Ubezpieczeniach Obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych z dnia 22 maja 2003.

[ Czytaj więcej ]

Sprzedajesz samochód? A co z polisą OC

13/01/2013

Polisę komunikacyjną OC zawiera się na okres 12 miesięcy. Po tym czasie można wypowiedzieć ubezpieczenie i zawrzeć umowę z inną, np. tańszą firmą ubezpieczeniową. Często jednak zdarza się, że dochodzi do sprzedaży pojazdu przed upływem okresu ubezpieczenia. Co wtedy?

[ Czytaj więcej ]

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczenia OC?

19/12/2012

Wspominaliśmy już o tym, jak duże znaczenie przy obliczaniu składki ma miejsce zarejestrowania pojazdu. Dziś kontynuujemy temat. Okazuje się że czynników mających wpływ na wysokość składki ubezpieczenia OC jest więcej. Jednak zacznijmy od początku.

[ Czytaj więcej ]

Gdzie ubezpieczenie OC jest najtańsze?

05/11/2012

Wysokość składki za OC zależy od bez mała kilkudziesięciu czynników. Jednym z najistotniejszych jest miejsce zarejestrowania pojazdu. Przyjęło się, że im miasto jest większe, tym cena za OC będzie większa. Ale czy faktycznie zależność jest tak prosta? Cóż, niekoniecznie.

[ Czytaj więcej ]

O nas

Superpolisy.com.pl - znajdujemy najtańsze ubezpieczenia OC i dobre polisy AC w Twoim mieście.

Policz OC / AC

Kalkulator OC / AC